Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 79. Yıldönümünde İlçemizde düzenlenen törenle anıldı.
 
  İlçemiz Meydanında düzenlenen törene, Kaymakamımız Sayın Mehmet GÖZE, İlçe Belediye Başkanı Ünal DEMİRCİOĞLU, Selime Belediye Başkanı Turgut YAYATAN, Daire Amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
   10 Kasım Atatürk’ ü Anma Günü etkinlikleri İlçe Meydanı Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te, iki dakika süreyle çalınan sirenler eşliğinde yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak Türk Bayrağı göndere çekildi ve daha sonra yarıya indirildi. İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Meydanındaki çelenk sunma töreni son buldu.
 
   Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinliklerine Güzelyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda devam edildi. Anma günü etkinlikleri çerçevesinde günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve kora eşliğinde söylenen müzik gösterilerinin sunulmasıyla 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri son buldu.